Turystyka

Szlaki piesze i rowerowe Łeba

2010-05-18 23:59:00

Łeba to urokliwe, pełne nieskalanej przyrody, nadmorskie miasteczko, wspaniałym miejscem na spędzenie wakacji i nie tylko wakacji.
Będąc w Łebie czeka na nas mnóstwo atrakcji, sportów wodnych i ekstremalnych, zabytków, które są zarysem historii miasta. Ale także warto zrobić sobie wycieczkę rowerową bądź pieszą po wspaniałych szlakach i cieszyć się łonem łebskiej natury.   
Są do wyboru trzy piękne trasy:

    Szlak zielony mający 18 km długości, rozpoczyna się w Łebie i wiedzie przez miejscowość Rąbkę do góry wydmowej, która jest najwyższej w rejonach. Prowadzi przez Mierzeję Łebską, którą możemy obserwować i jej zróżnicowane formy od inicjalnych maleńkich wydm na plaży, po aktywne barchany wydmowe.

    Szlak czerwony Łeba – Rowy o długości 36,5 km trasa wiodąca przez Mierzeję Gardnieńsko - Łebską, początek od plaży poprzez najbardziej aktywne barchany nadmorskie oraz Wydmę Łącką i Czołpińską, bór bażynowy , śródleśne jeziorka Dołgie Duże i Małe, aż po jezioro Gardno.

    Szlak żółty zwany również Szlakiem Słowińców, Łeba-Gardna Wielka mający 39 km długości, szlak prowadzący przez miejscowość Żarnowska, Gać, Izbica, Lisia Góra, Kluki, Smołdzino do Gardny Wielkiej, gdzie mamy szansę obejrzeć zabytkowe budownictwo ludowe i sakralne.

W Smołdzinie od żółtego szlaku odbija szlak niebieski „Dolina Łupawy”, który prowadzi turystów na wieżę widokową, znajdującą się na szczycie
wzgórza Rowokół.

Powrót do działu turystyka

Skomentuj

Komentarze:

Brak komentarzy
do góry