Turystyka

Ogród Ornitologiczny Gospodarstwo Agroturystyczne Łeba

2010-04-22 20:53:00

Gospodarstwo Agroturystyczne i Ogród Ornitologiczny znajdują się w przepięknej okolicy, nie skalanej natury wśród lasu i łąk przy samym wlocie do miasta.

Ogród Ornitologiczny Gospodarstwo Agroturystyczne w Łebie to niesamowita atrakcja turystyczna, jest naturalnym ogrodem, w którym znajduje się ok.
100 gatunków przeróżnych ptaków z całego świata. Każdy z okazów jest wyjątkowy o szczególnych cechach upierzenia, wyglądu jak również zachowania.

 

Mają one w ogrodzie zapewnione warunki zbliżone do ich naturalnego aby czuły się jak najlepiej oraz żeby zwiedzający poznali lepiej ich środowisko i sposób życia. Składa się z kilku wysepek, półwysepek, stawów rybnych łączących się ze sobą w jeden ptasi świat. Niektóre z ptaków żyją swobodnie w swym małym "królestwie", są również takie, które muszą być chronione i umieszczane są w klatkach.  

 

W ogrodzie oprócz wielu gatunków ptaków, znalazły dla siebie miejsce ssaki do towarzystwa skrzydlatych przyjaciół, są wśród nich takie okazy jak: świnio-dziki, kozy, króliki, zające oraz można tu spotkać kilka przygarniętych przez właścicieli piesków.

W stawach rybnych znajdują się karpie, liny, karasie, szczupaki, leszcze, oraz węgorze; sa wspaniałym miejscem na odstresowanie i spędzenie miło czasu nie tylko dla wędkarzy.
Jest możliwość wycieczek zorganizowanych z przewodnikiem, w trakcie których można obcować bezpośrednio z naszymi okazami ptaków i ssaków.

Powrót do działu turystyka

Skomentuj

Komentarze:

Brak komentarzy
do góry