Aktualności

Telefon bezpieczeństwa dla turystów

2010-06-10 13:33:00

1 czerwca uruchomione zostały dwa numery telefoniczne, które mają służyć obcokrajowcom w sezonie wakacyjnym jako furtka bezpieczeństwa w sytuacjach awaryjnych. Z osobami dyżurującymi będzie można porozumieć się w trzech językach: angielskim, niemieckim i rosyjskim.

Wakacyjny telefon bezpieczeństwa jest uruchamiany w Polsce od 2002 roku. Jest to efekt porozumienia Policji, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Szefa Urzędu ds. Cudzoziemców oraz Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej.

Podobnie jak w ubiegłych latach, w ramach inicjatywy funkcjonować będą dwa numery telefonów:

  • 0 800 200 300 z sieci stacjonarnej,
  • 0 608 599 999 z sieci komórkowych.

Cudzoziemcy będą mogli uzyskać pomoc osób dyżurujących na powyższych infoliniach od godziny 10.00 do 22.00. Jak już wspomnieliśmy, będzie można się z nimi porozumieć w trzech językach: angielskim, niemieckim i rosyjskim. Wakacyjny telefon bezpieczeństwa będzie czynny do 30 września br.

Operatorzy doradzać będą w sytuacjach wymagających interwencji służb publicznych lub adekwatnie do potrzeb skontaktują pokrzywdzonych z kompetentnym podmiotem. Każda dzwoniąca osoba otrzyma pełną informację o służbach ratunkowych, numerach telefonów alarmowych oraz porady, jak zachować się w czasie kolizji lub wypadku drogowego, jak powinna postępować w przypadku, kiedy stanie się ofiarą przestępstwa czy zdarzenia losowego zagrażającego jej, innym osobom lub mieniu.

Powrót do aktualności

Skomentuj

Komentarze:

do góry